logo_DEF

Šestý ročník Mezinárodního hudebního festivalu skončil. V období od 9. září do 30. října uvedl devět koncertů, na nichž se představili špičkoví sólisté, orchestry a soubory z České republiky i ze zahraničí. Pořadatele samozřejmě těší stále narůstající zájem milovníků krásné hudby o tuto přehlídku

Úspěšný festival pořádá Místní akční skupina POHODA venkova ve spolupráci s městy Dobruška, Opočno, Nové Město nad Metují a obcí Deštné v Orlických horách za podpory Ministerstva kultury a Královéhradeckého kraje. Dlouhodobým partnerem je dobrušská firma Servisbal Obaly, k níž se letos připojila akciová společnost Matrix.

141425-gallery1-oud1r
nedele-30-rijna-2016-nachod-mestske-divadlo-dr-josefa-cizka-zaverecny-koncert(28)_content

A jak Pavel Svoboda jako dramaturg hodnotí letošní program? „Osobně jsem byl unesen z orchestru starých nástrojů Ensemble Inégal pod vedením Adama Viktory, který uvedl celovečerní vokálně-instrumentální program z díla českého barokního skladatele Jana Dismase Zelenky. Publikum bylo samozřejmě nadšeno i z dalších interpretů – Pavla Šporcla, Ivana Klánského, souborů Cigánski diabli, Czech Brass atd. První koncert Hradišťanu s hostem Václavem Hudečkem a s se uskutečnil díky firmě Servisbal, která letos spojila otevření nové administrativní budovy právě se zahájením festivalu. Jsme za to velmi rádi.”

141426-gallery1-ez07b

Dále prozradil, že jsou již v přípravě ročníky příští. Také v letech 2017 až 2019 se počítá s dalšími novinkami, jejichž základem budou opět ti nejlepší reprezentanti krásné hudby od nás i ze zahraničí.